Kremacje

KREMACJE

 

Zakład Pogrzebowy SACRUM podejmuje się – respektując wolę zmarłego oraz jego rodziny – także usługi kremacji osoby zmarłej. Kremacja jest alternatywną formą względem pogrzebu tradycyjnego. Firma SACRUM zajmuje się wszelkimi procedurami związanymi z kremacją, od momentu przewiezienia zmarłego do krematorium do momentu złożenia urny w grobie podczas ceremonii pogrzebowej. Jeśli formą pogrzebu ma być właśnie kremacja – gwarantujemy Państwu, że Zakład Pogrzebowy SACRUM z Katowic zapewnia wszystko, co jest potrzebne, aby przeprowadzić kompleksowo tego typu uroczystość pogrzebową. W naszym biurze macie Państwo do wyboru około 50 modeli urn pogrzebowych oraz kilkaset modeli dostępnych w katalogach.

Urny z prochami zmarłych mogą być pochowane w grobie ziemnym, murowanym lub w kolumbarium, czyli w specjalnej ścianie z niszami znajdującej się na cmentarzu. W jednej niszy istnieje możliwość pochowania kilku urn. Warto wspomnieć, że w polskim prawie istnieje możliwość złożenia urny z prochami zmarłego do już istniejącego grobu tradycyjnego jako tzw. dochowanie do złożonej tam wcześniej trumny. Urna może być również pochowana w grobie urnowym ziemnym lub murowanym. Jeśli od poprzedniego pochówku w grobie pojedynczym nie upłynęło więcej niż 20 lat jedyną możliwością jest pochowanie w nim urny z prochami. Przebieg uroczystości pogrzebowej z kremacją nie różni się znacząco od pogrzebu tradycyjnego. Przed samym procesem spopielenia zmarłego dajemy rodzinie możliwość pożegnania się z osobą zmarłą w kaplicy przedpogrzebowej. Pozostałe punkty uroczystości przebiegają zgodnie z formułą pochówku tradycyjnego. W naszej firmie staramy się, aby ceremonia pogrzebowa z udziałem urny była równie dostojna, co pogrzeb tradycyjny dlatego sama urna w trakcie ceremonii umieszczona jest w specjalnej eleganckiej lektyce.

Zakład Pogrzebowy SACRUM z Katowic zapewnia wszystko, co jest potrzebne, aby przeprowadzić kompleksowo tego typu uroczystość pogrzebową

Dokumenty niezbędne

do zlecenia kremacji: :

=
akt zgonu

=
dowód osobisty zlecającego kremację

=
karta zgonu

KONTAKT

Zakład pogrzebowy "Sacrum"

Całodobowy dyżur telefoniczny
+48 501 873 658
+48 536 723 777
sacrumpogrzeby@gmail.com

Katowice, Centrum ul. Matejki 4
Katowice, Bogucice - ul. Leopolda Markiefki 92

Tu jesteśmy