W PRZYPADKU ŚMIERCI W DOMU

1. W pierwszej kolejności należy wezwać lekarza (z pogotowia lub z przychodni), który stwierdzi onzgon i wypisze tzw. kartę zgonu lub kartę informacyjną.

2. Następnie prosimy o kontakt z naszą firmą pod całodobowe numery 501-873-658 lub 536-723-777 w celu przetransportowania ciała do naszej chłodni. Nasza firma korzysta z chłodni na cmentarzu w Bogucicach lub dzielnicy Katowic Janów.

3., Jeśli otrzymali Państwo kartę informacyjną należy udać się do przychodni rejonowej, aby lekarz prowadzący mógł wystawić kartę zgonu. Gdy mamy już kartę zgonu należy wyrobić w Urzędzie Stanu Cywilnego akty zgonu, te zaś można wyrobić samemu lub bezpłatnie za pośrednictwem naszej firmy, w tym celu zapraszamy do jednego z naszych biur z kartą zgonu oraz dowodem osobistym osoby zmarłej.
– USC wystawia 2 akty zgonu bezpłatnie. Każdy kolejny to koszt 24 zł.

4. Gdy mamy już akty zgonu zapraszamy do jednego z naszych biur w Katowicach, gdzie wspólnie dokonamy niezbędnych ustaleń odnośnie pochówku.

W przypadku zgonu w szpitalu:

Jeśli bliski osoba odejdzie w szpitalu należy odebrać kartę statystyczną (kartę zgonu) ze szpitala i udać się do jednego z naszych biur. Część szpitali dysponuje własnymi chłodniami inne zaś zlecają przewiezienie oraz przechowanie ciała po zgonie firmom zewnętrznym na zasadach kontraktu. Jest to usługa, za którą państwo nie ponosicie żadnych kosztów i macie Państwo prawo do wyboru dowolnego zakładu pogrzebowego. Jeśli zajdzie taka potrzeba macie Państwo bezpłatnie do dyspozycji jednego z naszych wykwalifikowanych pracowników z samochodem firmowym, który pomoże Państwu w załatwieniu formalności w szpitalu.

W przypadku zgonu w Hospicjum lub Domu Pomocy Społecznej:

Jeżeli śmierć nastąpi w Hospicjum lub Domu Pomocy Społecznej należy powiadomić placówkę o wyborze naszej firmy oraz zawiadomić nas w celu odbioru osoby zmarłej i przewiezienia do chłodni.

Zgon w niewyjaśnionych okolicznościach, miejscach pubicznych itp.

1. W przypadku podejrzenia śmierci w wyniku samobójstwa, morderstwa bądź wypadku okoliczności trudnych do ustalenia należy najpierw wezwać pogotowie ratunkowe. Po stwierdzeniu zgonu przez lekarza zostanie zawiadomiony prokurator – zaś ciało zmarłego przewozi się do zakładu medycyny sądowej, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

2. Po wykonanej sekcji zwłok zakład medycyny sądowej wystawia kartę zgonu, z tą kartą udajecie się Państwo do odpowiedniej Prokuratury Rejonowej po uzyskanie zezwolenie na pochówek z Prokuratury, następnie do odpowiedniego dla miejsca zgonu Urzędu Stanu Cywilnego w celu wyrobienia aktów zgonu.

Jeśli cokolwiek wydaje się Państwu niejasne, prosimy o kontakt telefoniczny wtedy udzielimy wyczerpujących wyjaśnień, odpowiemy na pytania oraz rozwiejemy Państwa wszelkie wątpliwości.

Pragniemy również zaznaczyć, że w tych trudnych chwilach macie Państwo do dyspozycji zupełnie bezpłatnie jedengo z naszych wykwalifikowanych pracowników z samochodem firmowym do dyspozycji. Doświadczenie, wiedza oraz empatia naszego zespołu pomoże załatwić wszelkie formalności sprawnie i w krótkim czasie. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny pod całodobowe numery
telefonów lub osobiście w jednym z naszych biur.

KONTAKT

Zakład pogrzebowy "Sacrum"

Całodobowy dyżur telefoniczny
+48 501 873 658
+48 536 723 777
sacrumpogrzeby@gmail.com

Katowice, Centrum ul. Matejki 4
Katowice, Bogucice - ul. Leopolda Markiefki 92

Tu jesteśmy